Listopad 2016

KOMU ZVONÍ VANA - PO ZNIČENÍ SOLÁRNÍ KRÁLOVNY

29. listopadu 2016 v 0:02 | JARDA LIŠKA
PO ZNIČENÍ HVĚZDNÉ KRÁLOVNY /SCI-FI/

A: UÍ...TENTO ZÁZNAM JE POŘIZOVÁN KRÁTCE PŘED TÍM NEŽ ZNOVU PRONIKNEME DO ZEMSKÉ ATMOSFÉRY. NAŠE ZÁCHRANNÁ LOĎ NENÍ VYBAVENA VYSÍLAČKOU, PROTO POUŽÍVÁME PALUBMÉ DENÍK PRO PŘÍPAD, ŽE BY DOŠLO K NEHODĚ. "OVŠEMŽE... DRAHÁ, NEPOČÍTÁM S TÍM, ŽE BY SE NÁM PŘIHODILO NĚCO NEPŘEDVÍDATELNÉHO..."
B: "PODLE MÉHO NÁZORU BY SE NÁM NEMĚLO NĚCO FATÁLNÍHO PŘIHODIT, DRAHÝ... VŽDYŤ, KONECKONCŮ TAHLE LOĎ PATŘÍ SPOLEČNOST TVÉHO OTCE, NEBO NE?"
A: ANO, OVŠEM...STEJNĚ TAK, JAKO MU PATŘILA I HVĚZDNÁ KRÁLOVNA..."
B: ACH, ANO...! ALE NETRAP SE TÍM, DRAHÝ. HLAVU VZHŮRU! A TEĎ MĚ NAPADÁ, CO KDYBYCHOM OZNÁMILI NAŠE ZASNOUBENÍ..??? OFICIÁLNĚ, MYSLÍM..."
A: "HM, DOBŘE TEDY... I KDYŽ BYCH RADĚJI POČKAL DO TÉ DOBY, NEŽ SI BUDEME ZCELA JISTI CO OBA K SOBĚ NAVZÁJEM CÍTÍME... ALE BUDIŽ. VPOMÍNÁŠ SI NA TO, JAK JSEM TI VYPRÁVĚL O TOM NÁMOOŘNÍKOVI, PLAVÍCÍM SE NA SVÉ STAŘIČKÉ PLACHETNICI, KTERÝ SE ZAMILOVAL DO PRVNÍ ŽENY, KTEROU PO ROCE OSAMĚNÍ NA MOŘI POTKAL...? CHÁPU, ŽE TO JSOU UŽ TŘI MĚSÍCE OD DOBY, CO BYLA ZNIČENA HĚZDNÁ KRÁLOVNA... CHÁPEŠ, CO CHCI ŘÍCT...?"
B: "MÁM ZATO, ŽE TŘI MĚSÍCE JSOU DOSTATEČNĚ DLOUHÁ DOBA NA TO ABY SE DVA LIDÉ MOHLI DOSTATEČNĚ POZNAT A MYSLÍM SI, ŽE NÁM TO SKUTEČNĚ PODAŘILO, DRAHÝ, NEMYSLÍŠ,,,,""
A: "ANI BYCH S TEBOU TAK DOCELA NESOUHLASIL... UVAŽ JEN, ŽE JSEM DVAKRÁT STARŠÍ NEŽ TY, A PAK...VLASTNĚ JSEM JEŠTĚ NIKDY NEBYL ŽENATÝ..."
B: "SKUTEČNĚ? ANI JEDINKRÁT...?"
A: "VÁŽNĚ, ANI JEDNOU."
B: "NO, DOBŘE. ALE UJIŠ%TUJI TĚ, ŽE SE VLASTNĚ NEJEDNÁ O NIC, ČEHO BY SES MUSEL BÁT, DRAHOUŠKU...A VÍM, O ČEM MLUVÍM! JÁ JSEM TO PRODĚLALA UŽ ŠESTKRÁT..."
A: HELE, NEMOHLI BYCHOM SE CHVÍLI BAVIT O NĚČEM JINÉM - ALESPOŇ DO TÉ DOBY NEŽ PŘISTANEME... TY OOVÁDÍŠ MOU POZORNOST..."
B: POSLOUCHEJ, DRAHÝ, TAKY JSI TO SLYŠEL.."
A: JO, TY MYSLÍŠ TOHLE - TO JE ZPŮSOBENO TŘENÍM VZDUCHU. PRÁVĚ TOTIŽ PRONIKÁME DO ATMOSFÉRY!"
B: TAK PROČ SE TVÁŘÍŠ TAK OTRÁVENĚ, MILÝ? TO PŘECE ZNAMENÁ, ŽE UŽ JSSME SKORO DOMA! OPAK TO NENÍ VZRUŠUJÍCÍ ?ČEKÁ NA NÁS TOLIK VĚCÍ, KTERÉ BUDE TŘEBA ZAŘÍDIT... TAK SE NETVAŘ TAK OTRÁVENĚ, PROSÍM TĚ...! JEN POMYSLI NA VŠECHNA TA MÍSTA, KTERÁ BUDEME MOCI SPOLEČNĚ NAVŠTÍVIT... CHCI TI UKÁZAT TOLIK ZAJÍMAVÝCH MÍST A TĚCH PODIVUHODNÝCH LIDÍ, SE KTERÝMI SE MUSÍŠ SEZNÁMIT..."
A: "A JEJDA!!!"
B: "ŘÍKAL JSI - A JEJDA?"
A: "NO, PRÁVĚ! VÍŠ, ONO JE TU COSI, O ČEM JSEM SE ZAPOMNĚL ZMÍNIT...! VÍŠ, HVĚZDNÁ KRÁLOVNA NESLA VŠEHO VŠUDY ŠEST ZÁCHRANNÝCH RAKET. JÁ JSEM UVAŽOVAL O TOM. JE-LI TA NAŠE JEDNOU Z NICH. TEĎ UŽ JSEM SI JISTÝ, ŽE JE. VIDÍŠ TADY TY KONTROLKY, KTERÉ TO SKUTEČNĚ POTVRZUJÍ..."
B: "OBÁVÁM SE, DRAHÝ, ŽE TI TAK DOCELA NEROZUMÍM..CO TÍM CHCEŠ NAZNAČIT?"
A: PODÍVEJ, TADY TY TENTONONC S POZICEMI CHLAD A HORKO. PROSTĚ KDYBY SE TO POROUCHALO, NAŠE RAKETA BY SE VZŇALA V OKAMŽIKU, KDY BY NAŠE RAKETA PRONIKLA DO ATMOSFÉRY..."
B: "MYSLÍŠ MAXELIOVY DÉMONY ?"
A: "NO, PRÁVĚ! KDYŽ SE VYRÁBĚJÍ TOVÁRNĚ MÉHO OTCE, TAK JSEM TAM CHODIL UŽ JAKO KLUK ZA OTCEM A SLEDOVAL JSEM JAK SE VYRÁBĚJÍ...A TEĎ MI TO DOŠLO...PŘED CHVÍLÍJSEM SI NĚCO VYZKOUŠEL...PROSTĚ JSEM SLEDOVAL JAK TY VĚCI FUNGUJÍ A TAK NĚJAK SE STALO...JÁ TEDY, OPRAVDU TOHO LITUJI, ŽE JSEM NÁS DOSTAL DO TAKOVÉ OŽEHAVÉ ZÁLEŽITOSTI..........."
B: "ŘEKNI MI PROČ TY JEDEN TUPÝ, ZATRACENÝ PITOMČE? NECHCEŠ MI SNAD TVRDIT, ŽE JSI TO CELOU DOBU VĚDĚL...? TAK CO, TY JEDEN TUPÝ, ZATRACENÝ PITOMČE ???"
A: ALE, DRAHOUŠKU! HELE, POČKEJ CHVILINKU...
B: "TY IMBECILE ! SAMOZŘEJMĚ, ŽE ZA VŠECHNO MŮŽEŠ TY !! ACH, PROČ JSEM SE ZAPLETLA PRÁVĚ S TEBOU?! TY JEDEN STARÝ, TLUSŤOCHU ??!"
A: "TAK UŽ PŘESTAŇ, DRAHOUŠKU....SLYŠÍŠ TEN SVISTOT? TO VSTUPUJÍ NA SCÉNU DEMONI....A ŽE BLIKALY KONTROLKY, TAK TOTO, ŽE JSEM PŘŘED PÁR DNY PROHODIL NAVZÁJEM DRÁTY OBVODOVÉHO VINUTÍ..........!
B:" TY ? C O Ž E...?"
A: "UŽ JE TO TAK! ONO, ČLOVĚK SE RÁD DOZVÍ, CO SI O NĚM MYSLÍ JEHO PARTNER...JEŠTĚ, NEŽ S NÍM UZAVŘE SŇATEK...CHÁPEŠ, CO TÍM CHCI ŘÍCT....?!!"

SERIÁL UDICE -HRŮZA V NSR

27. listopadu 2016 v 11:51 | JARDA LIŠKA
BYL NEVLÍVDNÝ
JSME SE V DRÁŽĎANECH. BYL PODZIM, LISTOPAD, NEVLÍDNO, TMA. ALFONS MĚ POZVAL NA ADVENTNÍ TRHY, PRÝ TO STOJÍ ZA TO.
PROCHODILI JSME TRŽNÍ SCHRÁNKY, A SHODLI JSME SE, ŽE BY NEBYLO OD VĚCI, NĚKAM SLOŽIT NA NOC SVÉ ZNAVENÉ KOSTI.
ZAČÍNAL JSEM S ZOUFAT, ALE BYL TU ALFONS, KTERÝ ZAHNAL MÉ CHMURY UJIŠŤĚNÍM, ABYCH VŠE PONECHAL NA NĚM, ŽE TAKOVOU TRIVIÁLNÍ VĚC, JAKO JE SEHNAT NOCLEH, NECHAL NA NĚM...
CHVÍLI JSME CHODILI BEZ CÍLE, KDYŽ TU SE U NÁS OBJEVILA MLADÁ ŽENA OBTĚŽKÁNA DVĚMA TAŠKAMI...
A HLE, HNED TU BYL ALFONS, OBJEVIL SE VEDLE ŽENY A BEZ ZAVÁHÁNI VYCHRLIL NA NI SKORO /PODLE NĚJ!/ ĆISTOU NĚMČINOU. PRAVIL
"GUTTEN NACHT, MADAME...WO IST KEINEN HOTEL?"
ŽENA CHVÍLI VÁHALA, POTÉ ODHODILA OBĚ TAŠKY A JEDNODUŠE ZMIZELA.......
ALFONS BYL V ŠOKU A PRAVIL: "DIVNÉ, ŽE?! ASI SE JI NĚCO STALO, ŽE? " HOTEL JSME NESEHNALI A PŘESPALI V ČEKÁRNĚ NA NÁDRAŽÍ..........JEN ALFONS DLOUHO NEDOKÁZAL POCHOPIT PROČ V NĚMECKU NĚKTEŘÍ LIDÉ NEMLUVÍ NĚMECKY...?

KOMU ZVONÍ VANA - DERBY

23. listopadu 2016 v 13:44 | JARDA LIŠKA
DERBY
TAKŽE DNES MÁME DLOUHO OČEKÁVÁNÉ FOTBALOVÉ DERBY. VŠICHNI ZNÁMÍ SE NA STADIONU SEJDOU. NIKDO PROSTĚ NEMŮŽE CHYBĚT...! BUDE TO SKUTEČNĚ FOTBALOVÝ SVÁTEK. JENŽE, ABYCH MOHL BÝT NA STADIONU, MUSE BYCH NĚJAK VYPAŘIT Z KANCLU. A V TOM JE PROBLÉM. ŠÉF UŽ MĚ MÁ TOTIŽ SKRZ NASKRZ PROKOUKNUTÉHO OD HLAVY AŽ K PATĚ..........
K LÉKAŘI JÍT NEMŮŽU, TO JE FAKT, TAM MÁM KARTU TLUSTOU VÍCE NEŽ 15-20 CENTIMETRŮ.
ALE, CO ? ŽEBY PŘECE? DŮVĚRNĚ SE ŠUŠKÁ, ŽE TADY ŠÉF DNES CELÝ DEN NEBUDE!
PŘES VRÁTNICI JSEM SE DOSTAL DÍKY PROHLÁČENÍ, ŽE JDU DO VĚDECKÉ KNIHOVNY.
NA STADIONĚ JSEM SI SEDL NA "SVÉ"MÍSTO.
UVELEBIL JSEM SE A ROZHLÍŽÍM SE VŮKOL. ANI NE DVĚ ŘADY PŘEDE MNOU SE MŮJ POHLED SETKAL...HÁDEJTE S KÝM...?
SAMOZŘEJMĚ, SE SVÝM ŠÉFEM ! ANO, JE TAM! ŽIVÝ A ZDRAVÝ....AŽ MOC HMATATELNÝ.
ABYCH BYL UPŘÍMNÝ, PŮL HODINY JSEM NEMĚL Z FOTBALU NIC- VŮBEC NIC!
TOMU SE, MYSLÍM, ŘÍKÁ RÁNA OSUDU.
PAK MĚ, ALE NAPADLO, ŽE ŠÉF Z TOHOTO EXTEMPORE NEMŮŽE VYVOZOVAT ŽÁDNÉ ZÁVĚRY, UŽ KVŮLI SOBĚ NE!
AŤ SE TO VEZME, TAK NÁM OBĚMA CHYBÍ DO KONCE PRACOVNÍ DOBY VÍCE NEŽ PŮL HODINY...
A VŽDYCKY SE HODÍ MÍT SE ŠÉFEM SPOLEČNÉ TAJEMSTVÍ, NO NE ?

KOMU ZVONÍ VANA - NDR

19. listopadu 2016 v 16:55 | JARDA LIŠKA


CHYBIČKA SE VLOUDÍ

TO BYLO TO DOBÁCH ĚRY JEŠTĚ DVOU BERLÍNÚ.
S PŘÁTELI JSME SE ZAJELI NA "ZÁPAD" DO TOHO, OBLAŽOVÁNEHO VÝDOBYTKY KLADNÝCH DDRáků.
PROCHODILI JSME HAFO KILOMETRÚ, VŠE BYLO VÝBORNÉ AŽ DO DOBY, KDY JSME SE ROZHODLI NĚCO NAKOUPIT.
BYLI JSME ČTYŘI KAMARÁDI PLUS JEDNA KMARÁDKA, KTERÁ ZAHLÉHLA VELIKÝ OBCHOD.
NĚJAKÝ ČAS JSME STUDOVALI NABÍDKY ZA OKNEM.
NO, VYPADALO TO SLUŠNĚ A TAK JSME VPLULII DOVNITŘ OBCHODU. MY CHLAPI, JSME SPÍŠE JEN OČUMOVALI, KDEŽTO KAMARÁDKA, ZAČALA POBÍHAT S KOŠÍKEM V RUCE ZAČALA BĚHAT PO OBCHODĚ
"PRO TETIČKU,"MRMLALA SI DÍVČINA, "PRO MAMKU, PRO TAMHLETOHO STRÝČKA..."
AŽ DOSPĚLA K POKLADNĚ...
SLEČNA ZA KASOU DALA JEN JEDEN DOTAZ - BUDETE PLATIT V DEUTSCHE MARKÁCH...?!"
"JA..." POTVRDILA KAMARÁDKA. "V MARKÁCH!"
NATO ZAČALA BLESKOVĚ VYTAHOVAT NÁKUP NA PÁS POKLADNY. TO JI TRVALO NĚJAKOU MINUTKU.
"TAK, A MÁM DÁRKY PRO CELOU RODINU...!"
TU PANÍ POKLADNÍ PROHLÁSILA :"TAKŽE TO BUDE 150 MAREK.....!"
"MAJÍ TO TU HEZKÉ A JAK LEVNÉ..."
POKLADNÍ OD NI PŘIJALA NABÍZENÉ PENÍTE.
"ALE, SLEČNO, U NÁS TYTO MARKY NEBEREME !!! TO MÁTE VÝCHODO NĚMECKÉ PENÍZE. U NÁS SE SE PLATÍ ZÁPADNÍMI MARKAMI........"
NO, NEBYL TO VESELÝ POHLED NA MLADICI, KTERAK - ČERVENÁ JAKO RAJČE - POSTUPNĚ OBCHÁZELA JEDNO ODDĚLENÍ PO DRUHÉM A VRACELA VŠEM ZBOŽÍ, KTERÉ SI "KOUPILA". PO CHVÍLI, BEZ ROZLOUČENÍ, VYSTŘWLILA VEN Z OBCHODU............
"CO TO BYLO? ZEPTALA SE KÁMOŠKA.
"TO BYL ASI NĚMECKÝ TUZEX" VYSVĚTLIL JI JEDEN Z NÁS. VYSVĚTLIL JI JEJÍ PŘÍTEL.
JE TO K NEVÍŘE, ALE KDYŽ JSME CHTĚLI ZAJÍT NĚCO NAKOUPIT, ONA NA NÁS POČKALA VENKU...Mlčící

KOMU ZVONÍ VANA - JEHOVISTI

17. listopadu 2016 v 12:20 | JARDA LIŠKA


JEHOVISTI

JISTÉHO DNE JSEM ČEKAL NA AUTOBUS, A NAJEDNOU SI KE MNĚ PŘISEDLI MUŽ S NĚJKOU ŽENŠTINOU. CHVÍLI JSME SEDĚLI, KDYŽ TU SE OZVAL VÝŠE ZNÍNĚNÝ MUŽ.
"CO SI, VÁŽENÝ PANE, MYSLÍTE O NÁBOŽENSTVÍ, KŘESŤANSTVÍ I JINÁ...!?" PROHODIL MUŽ. "JESTLI CHCETE, MOHLI BYCHOM SI OZŘEJIT VAŠE I NAŠE POSTOJE......!"
"NEBO JESTLI CHCETE, MÁME TU I NĚCO TIŠTĚNÉHO......TO BYCHOM VÁM MOHLI DÁT, ABYSTE SI TO MOHL PROSTUDOVAT DOMA......"
A UŽ JSEM MĚL NĚKOLIK BROŽUREK S NÁZVEM "STRÁŽNÁ VĚŽ".
VZPAMATOVAL JSEM SE AŽ PO CHVÍLI.
"INU, PANE," STAČIL JSEM SE NA ODPOVĚĎ. "VÍTE, PANE", DÍM, "JÁ BYCH RÁD, ALE JÁ NEJSEM ODTUD , ALE Z BRNA, TAKŽE NEVÍM."
"ALE, TO NENÍ PROBLÉM, PANE." NEZAVÁHAL JEHOVISTA. "MY MÁME, SAMOZŘEJMĚ, POBOČKY I V BRNĚ. KDYŽ NÁM DÁTE ADRESU, RÁDI NAVŠTÍVÍME I V BRNĚ........"
ADRESU JSEM DAL, ALE NE SVOJI...."
PO ČASE JSEM SE SETKAL SE SVÝM STARÝM PŘÍTELEM V BRNĚ.
"POSLOUCHEJ, KAARÁDE" VYBAFL NA MĚ.
"CO TO MĚLO ZNAMENAT?? ZUŘIL. "NEDÁVNO KE MĚ PŘIŠLI DVA TÝPCI, A ŽE JSEM SI JE POZVAL NA BESEDU O BIBLI...!!?" MÁLEM MĚ OMÝVALI...TY VOLE, DYŤ JÁ MOHL PŘIJÍT O MÍSTO!!"
DLUŽNO JEN DODAT, ŽE TO BYL KRAJSKÝ TAJEMNÍK KV KSČ........."

KOMU ZVONÍ VANA-BEZPRIOR...

14. listopadu 2016 v 10:42 | JARDA LIŠKA


BEZPRIORNÍ

MÉ JMÉNO JE JINDRÁK, A KONEČNĚ JSEM POCHOPIL VÝZNAM SLOVA "BEZPRIZORNÍ".
PŘED ČASEM COBY STUDENT, OCITL JSEM SE V FINANČNÍ TÍSNI. SVÍZEL SE ZAČALA VE CHVÍLI, KDYŽ JEM SE ROZHODL KOUPIT TŘI SKLA NA DESKU STOLU. VĚC NENARAZILA NA ŽÁDNÉ PROBLĚMY, AŽDO DOBY, KDY JSEM DOSTAL VÝZVU, ABYCH SI BYCH SI MĚL OBJEDNANÁ SKLA VYZVEDL A ZAPLATIL...KDYŽ JSEM UVIDĚL ÚČET, VYRAZIL MI POT PO CELÉM TĚLE...!
NE, ŽE BYCH NECHTĚL, ALE JAKO STUDENT JSEM SI NEMOHL DOVOLIT TAKOVOU ČÁSTKU PROPLATIT!
PO NĚKOLIK PŘÍŠTÍCH DNŮ JSEM SKORO NEVYCHÁZEL Z DOMU, A KDYŽ, TAK JENOM POD ROUŠKOU TMY...PAK PŘIŠLA PRVNÍ UPOMÍNKA, DALŠÍ A JEŠTĚ JEDNA, CELKEM SEDM !
ČASEM JSEM NA VĚC DOCELA ZAPOMNĚL... ALE TO JSEM JIŽ ZÍSKAL I JAKÝSI STABILNÍ ZDROJ PŘÍJMŮ. ZANEDLOUHO JSEM SE ROZHODL POSLECHNOU SVÉ LEPŠÍ JÁ A ŠEL JSEM DO SKLENÁŽSTVÍ VYROVNAT DLUH A SKLO SI VYZVEDNOUT.....
PAN VEDOUCÍ MĚ PŘIVÍTAL A OPTAL SE NA MOJE PŘÁNÍ ...
ODHODLAL JSEM SE: "PANE ŠÉFE..." ZAHÁJIL JSEM NENUCENOU KONVERZACI. "RÁD BYCH SI U VÁS OBJEDNAL TŘI SKLA...ROZMĚRY JSOU..."
"FAJN, BUDETE JE MÍT...A NA JAKÉ JMÉNO SI PŘEJETE??"
"KAFKA......" UJISTIL JSEM HO A PELÁŠIL JSEM JAKO POSTŘELENÝ ZAJÍC.
A TU MI DOŠELO, CO ZNAMENÁ SLOVO "BEZPRIZORNÍ"

KOMU ZVONÍ VANA-VESMÍRNÝ RÁJ 2/2

10. listopadu 2016 v 11:32 | JARDA LIŠKA

KOMU ZVONÍ VANA 2/2 VESMÍRNÝ RÁJ...

POJIŠŤOVNY BUDOU MÍT URČITĚ RADOST..
NÁVŠTĚVNÍCI JAKO JEDINÍ NEMĚLI PONĚTÍ CO SE VLASTNĚ DĚJE BA ANI SI VŮBEC NEUVĚDOMOVALI, CO VLASTNĚ PÁCHAJ.Í PO PRAVDĚ ŘEČENO, ONI SI ANI NEUVĚDOMOVALI, CO SE VLASTNĚ DĚJE, NEBOŤ MĚLI SVÝCH STAROSTÍ AŽ NAD HLAVU...!
BYLI TO TAKOVÍ ZAJÍMAVÍ TŘI TVOROVÉ - TVAREM I VELIKOSTÍ PŘIPOMÍNAJÍCÍ PŠTROSÍ VEJCE, OVŠEM S NOŽIČKAMI A TYKADÉLKY , JESTLI SI TO UMÍTE PŘEDSTAVIT. VŠE TO HRÁLO DO FIALOVA, NO, A TO CO JIM PŮSOBILO VĚTŠINU STAROSTÍ, BYL JEJICH LÉTAJÍCÍ STROJ TRABANT 80, KTERÝ BYL DOSUD V ZÁLETU A BYLO TO NA NĚM ZNÁT...ONI PŮVODNĚ LETĚLI ÚPLNĚ JINAM, ALE NAKONEC BYLI RÁDI, ŽE MOHLI NOUZOVĚ PŘISTÁT V OBLASTI BESKYD - JAK ZJISTILI POSLÉZE. NO, A HLAVNĚ, DÍKY JEJICH STROJI, PŘIJDOU POJIŠŤOVNY NA BUBEN...
PŘED PŘISTÁNÍM SE JEŠTĚ PODAŘILO SEŽEHNOUT NĚKOLIK HEKTARŮ LESA.
JEJICH VELITELI, JMÉNEM PACCO, SE HRŮZOU ZKŘÍŽILA TYKADÉLKA NA TEMENI A ZOUFALE OČEKÁVAL SLED VĚCÍ PŘÍŠTÍCH...!
TAKHLE SI TEDY ZÁVĚR EXPEDICE NEPŘEDSTAVOVAL. PŘISTÁLI NA ABSOLUTNĚ NEZNÁMÉ PLANETĚ A HNED NA ÚVOD TADY ZPŮSOBÍ TAKOVOU ŠKODU..NA MONITORU SRATOSTLIVĚ OBHLÍŽEL BLAST POHOŘÍ, NA NĚŽ ZROVA PŘISTÁVAI...
POSLÉZE SE PACCO UKLIDNIL-ALESPOŇ ČÁSTEČNĚ.
"TAK VIDA, " SLOŽENÍ OVZDUŠÍ TVOŘÍ DUSÍK A KYSLÍK. ZDEJŠÍ TVOROVÉ SE ŽIVÍÍ PŘEVÁŽNĚ RŮZNORODOU ROSTLINOU A ŽIVOČIŠNOU STRAVOU, NAPÁJEJÍ SE TEKUTOU STRAVOU, ZVANOU VODA...PACCO ZAJÁSAL.
"CO BUDEME JÍST, PÍT A HLAVNĚ DÝCHAT AŽ NÁM DOJDOU ZÁSOBY MAZUTU, ROPY A OXIDU SIŘIČITÉHO...DÁ SE, ŽE PAK NEMUSÍ BÝT NÁŠ OSUD ZPEČETĚN !"
NICMÉNĚ DECO, PŘI ZACHOVÁNÍ VŠECH BEZPEČNOSTNÍCH PRAVIDEL, ŠEL ZKOUMAT SLOŽENÍ TAKZVANÉ VODY, DECO SE ZASE VĚNOVAL SLOŽENÍ ATMOSFÉRY....VELITEL PACCO SE OKAMŽITĚ POKUS NAVÁZAT S RODNOU PLANETOU FREON. PO CHVÍLI SE DOZVĚDĚL VÝSLEDKY TESTŮ A PROTO HNED MOHL NA FREON ODESLAT RADOSTNOU ZPRÁVU: "ATMOSFÉRA OXID SIŘIČITÝ, DUSÍK, VODA SLOŽENÍ VODÍK, KYSLÍK...VŠECHNY VÝSLEDKY NAD NORMÁL!!!!" OBYDLENÍ PLANETY DOPORUČENO."
DOPORUČENÍ - CO NEJRYCHLEJŠÍ OBYDLENÍ - JDE O HOTOVÝ VESMÍRNÝ RÁJ!!!!!!!!!

KOMU ZVONÍ VANA-VESMÍRNÝ RÁJ

7. listopadu 2016 v 17:06 | JARDA LIŠKA


VESMÍRNÝ RÁJ 1/2


TOHO DNE STAROUSEDLÍCI KROUTILI USTARANĚ HLAVOU. TOHLE DUSNO A ČERNÁ, KOVOVĚ SE LESKNOUCÍ SE MRAČNA. VISÍCÍ ÍZKO NAD KRAJINOU, TO VĚRU NEVĚŠTILA VŠRU OPRADU NIC DOBRÉHO...RADĚJI SE NEVYDÁVAT DÁL DO KRAJE. BUDE SLOTA....!
K VEČERU TO PŘIŠLO!...
NIKDO SICE POŘÁDNĚ NIC BLIŽE NEVĚDĚL, CO SE TEHDY VLASTNĚ STALO. MRAKY SE PODLE SVĚDKŮ ROZESTOUPILY A VZNIKLOU ŠTĚRBINOU PROJEL K ZEMI OSLNIVÝ JAKOBY OHNIVÝ PRUH PRAVDĚPODIVNĚ , FOSFORESKUJÍCÍ ZÁŘE, VYBARVENÝ SNAD VŠEMI BARVAM SPEKTRA I! OZVAL SE TÉŽ I HŘMOT, ZROVNA TAK, JAKO KDYŽ SE SESYOE HROMADA HRNCŮ A POKLIČEK O NEUSTÁLE NARUSTAJÍCÍ INTENZITĚ... PO CHVÍLI SE NAD KRAJINOU ZVEDL VÍTR, TAK SILNÝ, ŽE DOKONCE STAČIL POZOHÝBAT I TY NEJSILNĚJŠÍ KMENY......V MÍSTECH POROSTLÝCH SLABŠÍMI STROMKY SE OKAMŽITĚ VYTVOŘILY VELIKÉ POLOMY! ŽIVEL RVAL STŘECHY DOMŮ, STŘYCI MARALÍKOVI TO ODNESLO DOKONCE CELÝ PLOT. TAMTOMU TO PROSTĚ OBRÁTILO AUTO NA STŘECHU...
PROSTĚ BOŽÍ DOPUŠTĚNÍ!!!
NĚKTEŘÍ STARŠÍ LIDÉ SE ZAČALI MODLIT....NEBO SE ALESPOŇ POKŘIŽOVANI.
NÁHLE ŘINČENÍ PŘESTALO, Z OBLOHY ZMIZEL I RACHOT....A BYL KLID.......JAKO BY SE VŮBEC NIC NESTALO. LIDÉ VYCHÁZELI OPATRNĚ Z DOMOVŮ. NECHÁPAVĚ SE PO SOBĚ DÍVALI. VŠEM BYLO NA OČÍCH BYLO MOŽNO VYČÍST JEN JEDNU JEDINOU OTÁZKU - CO TO, PROBOHA, VLASTNĚ BYLO...??!
NIKDO VŠAK NEZNAL, ALESPOŇ PROZATÍM, KLOUDNÉ VYSVĚTLENÍ A TAK SE OKAMŽITĚ ZAČALO SE SČÍTÁNÍ NAPÁCHANÝCH ŠKOD.
POJIŠŤOVNY BUDOU MÍT URČITĚ RADOST...!


BUDEME POKRAČOVAT - BRZY!

OSTŘE SLEDOVANÉ VRAKY - TO BYLO TAK

4. listopadu 2016 v 15:35 | JARDA LIŠKA

TO BYLO TAK...

ZNÁTE TO O TOM, JAK ŠEL CHYTRÝ ČESKÝ JENDA DO SVĚTA A PO ČASE SE NA MÝTINĚ PODĚLIL O SVŮJ, TROCHU PŘIPÁLENÝ, ALE JINAK VÝBORNÝ BOCHNÍK CHLEBA SE SALÁMEM, S DĚDEČKEM, KTERŽ MU DAL ZA ODMĚNU OSLA OTŘES SE...!?
NO, VIDÍTE, ZNÁTE TO!
JENŽE, JAK TO BYLO DÁLE? TO UŽ ASI NEVÍTE, ŽEJO.?
TAK TEDY, JENDA PŘIŠEL DOMŮ, V PŘEDSÍNI SI ZUL SVÁTEČNÍ GALOŠE, OSLA ZAPARKOVAL DO VÝKLENKU VEDLE SPÍŽE. PAK UVAŽOVAL, CO SI ZA ZLAŤÁKY POŘÍDÍ, KOHO A JAK OBDARUJE. POTOM PŘIKÁZAL: "OSLÍKU, OTŘES SE, PENÍZE SYPTE SE!!!"
OSLOVENÝ HRÁBL PÁRKRÁT KOPÝTKEM, A PAK PROHLÁSIIL LIDSKOU ŘEČÍ.
"BEJVÁVALO, JENDO.....DOBA SE MĚNÍ! UŽ NEMŮŽU JEN TAK ZBŮHDARMA ROZHAZOVAT PENÍZKY...MÁM NOVÉHO ŠÉFA A NOVÝ SYSTÉM SAMOOFINANCOÁNÍ POMOCÍ NOVÝCH POKLADEN.........."

OSTŘE SLEDOVANÉ VRAKY - LAMBADA

1. listopadu 2016 v 10:41 | JARDA LIŠKA

"LAMBADA"

"NACHÁZÍME SE PRÁVĚ V LETIŠTNÍ HALE, KDE PRÁVĚ PŘISTÁL SPECIÁL , JENŽ DO NAŠEHO MĚST A PŘIVÁŽÍ OPRAVDU JEDINEČNOU SKUPINU CAOLINA, KTERÁ ZDE PŘEDVEDLA NEOPAKOVATELNOU LAMBADU...!" ZAHÁJIL REPORTÉR.
PO CHVÍLI POKRAČUJE: "PODAŘILO SE NÁM K MIKROFONU POZVAT VEDOUCÍHO SKUPINY CAOLINA A TAKY I JEJÍHO CHOREOGRAFA PANA KAOLÍNA, KTERÝ SE POSTARAL O TO, ŽE LAMBADA DOBYLA SVĚT.. ŽE?!"
PAN KAOLIN SE SKROMNĚ POUSMÁL. "Y...JE TO TAK..."
REPORTÉR POKRAČUJE: "PO PRAVDĚ ŘEČENO, OČEKÁVAL, JSEM, ŽE VYSTOUPÍ CELÝ SOUBOR CAOLINA, JAK JSEM VŠAK POSTŘEHL, NAOPAK JSTE Z LETADLA JENOM VY SÁM...JAK MI TO VYSVĚTLÍTE, PANE KAOLINE? "
KAOLIN SE ROZPAČITĚ USMÁL.
"Y...JE TO TAK. JAK ZNÁTE I Z TISKU, LAMBADA JEDIVOKÝ AŽ ŽHAVÝ TANEC, KTERÝ......"
REPORTÉR MU SKOČIL DO ŘEČI: "TAKY ROZEHŘÍVÁ, ŽE ?"
"Y...JE TO TAK...MLADÉ PŘIVÁDÍ DO TRANSU A ZE STARCŮ A STAŘENEK DĚLÁ DOVÁDIVÁ KŮZLATA! A V TOM JE PRÁVĚ TA POTÍŽ...ROZEHŘÍVAL, ROZVÁŠŇOVAL A STALO SE CO SE ZÁKONITĚ STÁT MUSELO!!!"
"VŠECHNY NAŠE TANEČNICE JSOU TEĎ NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ, TAKŽE NEMÁ KDO TANČIT....JEDNU DOBU JSME ZKUSILI EXPERIMENT...JAKO ŽE TANČÍ MUŽ S MUŽEM......ALE TAKY TO NEDĚLALO DOBRORU...!!! LAMBADA PODNĚCOVALA VÁŠNĚ DÁLE A TAK....KDYŽ JSME U VŠECH TANEČNÍKŮ ZJISTILI VÝSKYT VIRUS HIV - BYLO PO ATRAKCI......!"
PAN KAOLIN POKÝVAL SMUTNĚ HLAVOU.
"ANO," DÍ REPPORTÉR. "TAKŽE, JAK SII TEĎ PŘEDSTAVUJETE VAŠI UMĚLECKOU BUDOUCNOST TEĎ???"
"Y... "ZAKROUTIL PAN KAOLIN ZAMÍTAVĚ HLAVOU. "JIŽ JSEM ZKOUŠEL, ALE MARNĚ... VRACÍM SE DO SVÉHO RODIŠTĚ A HODLÁM INVESTOVAT! SLYŠEL JSEM, ŽE SLAVNÝ MAĎAR, INŽENÝR RUBIK, KTERÝ PROJEKTOVAL VE FRÝDKU-MÍSTKU NEZAPOMENUTELNOU SÍŤ ZDEJŠÍ DOPRVNÍ SÍŤ, ROZHODL JSEM SE ROZVÉST SÍŤ O PÁR NADJEZDŮ A DÁLNIČNÍCH PŘÍPOJEK, KTERÉ HODLÁM NAPOJIT NA OBCHVAT MĚSTA, KTERÝ SNAD, MOŽNÁ, ASI BUDE HOTOVA KOLEM ROKU 2050.
KDYŽ Y SE VÁM JII CELOU PROJEDETE. BUDETE V TRANSU A KREV VÁM BUDE PĚNIT, SKORO JAKO BYSTE SI ZATANČILI SLAVNOU LAMBADU. ZKRÁTKA, NABÍDL JSEM SVŮJ PROJEKT INŽENÝRU RUBIKOVI A ON PŘIJAL........!!! ZÁVĚREM JEN JEŠTĚ TOHLE: "Y...POVOLENÍ RADNICE MÁM.- AŤ ŽIJE LAMBADA!!!"