OSTŘE SLEDOVÁNÉ VRAKY - JÁ SI ŽIJU

3. července 2016 v 8:29 | JARDA LIŠKA
Mám já to ale štěstí

Jakožto člověk, jehož plat je zahrnut ve státním rozpočtu, mohu s klidným svědomím prohlásit, že jsem (podle různých statistik) opravdu majetným člověkem. Škoda jen, že každého měsíce - hned dvakrát - zhruba tak čtyři dny po výplatě a záloze, bývám pravidelně nucen přistoupit k určitým, řekněme organizačním, krokům, díky nimž zůstávám naživu až do dalšího výplatního termínu.
Tak především - po odchodu z kanceláře, postavím se na jistém nároží, před sebe na chodník položím klobouk a čekám. Oblečen zůstávám ve svém každodenním oděvu, a tak lidé s chutí a též i jistou dávkou soucitu ve tváři hází své mince, někdy i bankovky, do mé pokrývky hlavy. Na tomto stanovišti setrvám až do chvíle, kdy zavírá většina obchodů v okolí. Nato se vydávám do nedaleké mléčné jídelny, kde povečeřím s chutí to, co již zjevně nepotřeboval předchozí konzument. No, a tak mé menu nebývá obvykle sice zrovna nejčerstvější, leč zato velmi pestré.
Proto, abych ušetřil za nájemné, trávím noci na nádraží. Mám-li se přiznat, oblíbil jsem už onen melodický zvuk gongu, rozléhající se v nepravidelných intervalech halou, i milý hlas spíkra, oznamujícího příjezdy a odjezdy vlaků.
Prostě, cítím se tu jako doma, a to proto, že se už znám nejen se všemi ostatními stálými obyvateli tohoto nádraží, ale též i s příslušníky ostrahy nádraží. A ti všichni, ve chvíli, kdy mne zahlédnou, s úsměvem na rtech říkávají: "Á. tak už zase máme sedmnáctého, že!!? Pan inženýr zase přišel mezi nás.!"
Ale hned po dalším výplatním termínu, ve chvíli, kdy slastně usínám na podlaze svého vlastního bytu, z času na čas si vzpomenu na všechny ty ubohé jedince, kteří (pokud chtějí přežít) jsou nuceni žebrat, krmit se zbytky v různých jídelnách pochybné kvality a třeba i přespávat po nádražích.
A tu, vážení, cítím se velmi šťasten, že se mne, coby státem zajištěného jedince, nic podobného netýká.!??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana1749 Jana1749 | E-mail | 3. července 2016 v 13:16 | Reagovat

to mě pobavilo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama