ORDINACE V RÝŽOVÉ ZAHRADĚ - DEVIANT

18. července 2016 v 9:34 | JARDA LIŠKA.

DEVIANT

NIC nemohlo potěšit, řekněme, zdravé jádro, složené ze skalních jedinců otevřeného oddělení jisté psychiatrické léčebny, než příchod nového pacoše.Starousedlíci, scházejí se v kuřárně, kde vedli dlouhé dialogy na ůrovni, se již poněkud mocně nudili a už je moc nebavily diskuze o existenci UFO, či nesmtelnosti chrousta, o úchvatném letu mouky, o nezbytnosti provádění kanadských žertíků, a tak podobně. A hle, teď přišel nový, dosud poněkud takříkajíc nepoznamenaný jejich fórky a žertíky. HURÁ, RADOVALA SE JEJICH SRDÉĆKA. SLÁVA!
Nějaký čas se nedělo nic...Až kápli na téma, které mezi ně spadlo jako sblesk z nebe!
jednoho dne, takhle k večeru, sedíc na balkoně, neboli kuřárně, jak chcte, vyřkli Ortel a dlouze se potom řehlali při představě věcí příštích.
Pak už vše šlo ráz naráz.
Tenhle si něco - s dovolením ochotné sestřičky - napsal, tamten zas vyprosil list papíru, jiný zase požádal o obálku. nejraději nějakou použitou a s razítkem.
Takhle k večeru mezi sebe pozvali nového pacienta, který zrovna vyšel ze sprchy, v erárním pyžamu a županu, vlasy ŕozčepýřené do všech světa stran!
Tu mu kdosi z nich pověděl, že má všeho nechat a zanést tuhletu obállku na chirurgii, kde ji má píedat ji sestřiče. Jo, a má si počkat na odpověď.
To taky Michal - tak se totiž - jmenoval, učinil...totiž, sotva mu přišla otevřít sličná sestřička. dal jii Michal obálkua čekal na odpovéď. Nečekal moc dlouho.
Náhle se dveře za ním se rozletěly v rázným krokem vešli dva udatní svalovci...Ti popadli Michala a diskrétně mu nabídli pěknou kazajku a jak přišli, tak odešli. Pak ho dali na uzavřené oddělení. Trvalo to hezkých pár dnů než se vše vyjasnilo.
Co vyvolalo ten poprask? V dopise stálo "Jmenuji se Michal jsem z psychiatrie a jsem připiaven pro vás udělat cokoli......
Ale i pak, po Michalově rehabilitaci, se vžila jeho přezdívka DEVIANT...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 draqe draqe | E-mail | 16. září 2016 v 8:39 | Reagovat

chudák klučina

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama