VOLEJTE zNOVU - příběh OPRAVDOVÉHO INVALIDY

12. června 2016 v 8:21 | JARDA LIŠKA
Běžel jsem (pr)o zdraví
Bývávají v životě případy, kdy - jako většina z nás - podlehnu, jak se lidově říká, tlaku okolí. Jistý psychopat, který se na veřejnosti beztrestně vydává za mého přítele, vám najednou přestal docházet do restaurace U Žida na naše pravidelné pivní dýchánky, s opovržením odmrštil cigarety do kouta a potom vám začal agitovat, jak je mu fajn, cítí se prý jako znovuzrozený, a to vše, jak pravil, hlavně díky běhu pro zdraví…!
Nedlouho nato se přihlásil dokonce i na slavné Běchovice. Pravda, další tři dny pak chyběl v práci, ale když se zase mezi námi znovu objevil, jásal:
"Co vám mám, chlapi, vykládat! Je to jedním slovem poezie všedního dne! O tom se nedá jen tak mluvit, to se musí zažít…!"
V televizi potom ještě kdosi pravil, že příroda je ta nejideálnější tělocvična a že běhání je tou nejúčinnější prevencí proti infarktu. No řekněte, kdopak by odolal, že…!?!
Ženě jsem jistého dne navečer sdělil pevným a odhodlaným hlasem:
"Tak jsem se právě rozhodl, že od zítřka povedu nový život - abys věděla! K tomu běhání není prakticky vůbec nic zapotřebí. Je to ten nejlacinější sport, jaký si vůbec můžeš představit…!!!"
Žena na to, kupodivu, neřekla nic.
Ano, říkal jsem si, ještě jednou se vyspím a bude ze mne úplně jiný člověk!
Ráno sem se nezapomněl pochlubit v kanceláři, kde jsem od kolegů okamžitě získal značné množství velice cenných rad a informací ohledně volby trička, trenýrek, ponožek, čelenky, běžecké obuvi, ale též i optimálně zvoleného terénu, tepláků a kombinézy…
No a odpoledne jsem už - na mou duši! - skutečně běhal: po obchodech!
Ve chvíli, kdy jsem se pak dobelhal domů, ověnčen balíčky s výstrojí, jako tažná mula, ihned se projevil první, žel, negativní, vliv běhání pro zdraví - žena se zhroutila, sotvaže zjistila, že mne má běžecká výstroj stála bezmála celou výplatu - vždyť jen maratónky pohltily takřka náš týdenní rozpočet…!
"Nejlevnější sport, říkáš!?!" hystericky bědovala žena celičký večer…
Nedal jsem se ale odradit počátečním, řekněme, neúspěchem a běhal jsem poctivě celičký měsíc. Na mou duši, jako pominutý! Potom jsem se na radu jiného takzvaného kamaráda přihlásil i na jakýsi "běh pro zdraví", pořádaný kousek od nás v Beskydech.
Po startu jsem se tedy vydal za zdravím. Řekl jsem si, že nejlíp udělám, budu-li hned od startu držet krok s čelem startovního pole. Pravda, úmysl to byl, jak sami jistě uznáte, docela dobrý, jenže tam na čele o něm nespíš nic nevěděli, protože se mi vzdalovali čím dál, tím více…
Klusal jsem statečně asi tak půl hodiny a naráz se mi krajina "zahalila tmou". Nato mi ještě kdosi neviditelný protáhl plíce žhavým ocelovým drátem a jako by toho ještě nebylo dost, začal jsem motat nohama, asi tak, jako jistý starý Magdoň ze Starých Hamrů, když se vracel domů z místního restauračního zařízení.
Lidé, kteří tam okouněli okolo trati, při pohledu na mne, pak láteřili, že by se to mělo nějak řešit a že by - podle nich - měl být opilcům vůbec vstup do přírody zakázán. Běžím dál a najednou mám takové divné, těžko definovatelné, pocity, hlavně v nohou.
Jednu dobu se mi dokonce zdá, že sebou brzy plesknu o zem a proberu se na chirurgii, kde mi tamní personál, v čele se samotným primářem, poblahopřeje k tomu, že mě už nikdy nebudou zábst nohy…!!!
Konečně jsem doběhl do cíle… S podlomenýma nohama, sebevědomím i zdravím. Z autobusu, jímž jsem se hodlal vrátit domů, mne uříceného vyhodili s tím, že mohu-li se prohánět jako šílený (!?) po Beskydech, ať si též zaběhnu i domů a ne abych se cpal zpocený mezi slušné lidi…
Pár dní nato jsem si dal do novin inzerát následujícího znění:
Prodám běžeckou výstroj. Prvému zájemci. Levně…
MŮJ
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yssi Yssi | Web | 19. července 2017 v 9:42 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone5. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Detailov WEB!

2 tonda1954 tonda1954 | E-mail | 20. července 2017 v 9:20 | Reagovat

celkem cool 8-)

3 lijana17 lijana17 | E-mail | 20. července 2017 v 9:26 | Reagovat

docela dobrý ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama